ایمنی

راهکارهای تحلیل ویدئو در ایمنی صنعتی

رعایت اصول ایمنی در صنایع مختلف همیشه یکی از دقدقه های صاحبین صنایع بوده و عدم رعایت این اصول هزینه های مالی و جانی زیادی را تحمیل میکند. حوادث ایمنی و دستور توقف کار در سایت های ساختمانی، معادن، میدان های نفت و گاز، صنایع فولاد و سایر کارخانجات با توجه به نوع فعالیتی که در این صنایع وجود دارد غیر معمول نیست. علاوه بر سیاست های ایمنی استفاده از نرم افزار تحلیل ویدئو میتواند به رعایت بیشتر ایمنی منجر شود و در نتیجه از خسارات جلوگیری کرده و یا دامنه خسارات را کاهش میدهد. سامانه تحلیل ویدئو سفیر با پردازش برخط ویدئو دوربین های نظارتی در صورت بروز اتفاقات نامطلوب، هشدار لازم را صادر میکند و قابلیت جستجوی تصاویر بر اساس این رخدادها و گزارش گیری از آنها را نیز فراهم میکند.

تیم‌های مدیریتی و ایمنی می‌توانند با پیاده‌سازی سامانه تحلیل ویدیویی از نظارت و ردیابی لحظه‌ای عملیات خود بهره‌مند شوند. آنها می‌توانند مواردی مانند تعداد کارگران یا پیشرفت در محل تا تشخیص هشدار های اولیه که می تواند باعث تاخیر یا کاهش خطرات اضافی برای پروژه شود را شناسایی کنند. تیم های ایمنی حتی اگر به صورت فیزیکی در محل نباشند از موارد نقض ایمنی مطلع خواهند شد. این به آنها اجازه می دهد تا برنامه های اقدام موثری ارائه دهند که تضمین می کند که تمام پروتکل های ایمنی برای جلوگیری از حوادث رعایت می‌شوند.

موارد استفاده تحلیل ویدئو سفیر برای رعایت ایمنی میتواند شامل موارد زیر باشد.

شمارش اشیا

با استفاده از سامانه تحلیل ویدئو سفیر امکان تشخیص و تعقیب اشیا در 5 کلاس خودرو سبک و سنگین، اتوبوس، موتورسیکلت و انسان وجود دارد. بر این اساس امکان شمارش اشیا به صورت تفکیکی و گزارش گیری های متنوع از این داده ها امکان پذیر است. که برای شمارش ورود افراد به محل کار و یا شمارش تعداد خوردروهای سنگین میتواند مورد استفاده قرار گیرد.

پخش ویدیو

منطقه حفاظت شده

این رخداد برای تشخیص ورود غیر مجاز به محدوده های تعیین شده میباشد. از این رخداد برای تشخیص حرکت خودروهای سنگین در مناطق غیر مجاز، ورود غیر مجاز موتورسیکلت یا خودروها، پرسه زدن انسان در مکان های پر خطر مانند نزدیک کوره و موارد دیگر مشابه استفاده کرد.

پخش ویدیو

حرکت خلاف جهت

سامانه تحلیل ویدئو سفیر با تعقیب اشیا درون تصویر امکان تشخیص جهت حرکت را داراست. با کمک این رخداد امکان تعریف جهت حرکت ممنوع و تشخیص حرکت خلاف جهت خودروهای عبوری وجود دارد.

پخش ویدیو

تشخیص سرعت و توقف

سامانه تحلیل ویدئو سفیر امکان سرعت سنجی اشیا درون تصویر را داراست و با استفاده از این ویژگی امکان تشخیص حرکت آرام یا بیشتر از حد مجاز و یا توقف خودرو ها وجود دارد. با استفاده از این ویژگی میتوان از حرکت با سرعت غیر مجاز در محدوده های کارگاهی جلوگیری کرد و در صورت توقف در مکان های پرخطر هشدار لازم داده شود.

پخش ویدیو

افتادن اشیا

یکی دیگر از رخدادهای مهم برای تشخیص و جلوگیری از حوادث، تشخیص افتادن اشیا و به طور کلی تغییر در صحنه میباشد. به کمک این رخداد افتادن یا جاگذاری اشیاء در مناطق ممنوعه بصورت هوشمند تشخیص و هشدار داده می شود. مواردی مانند جاگذاری ابزارآلات در محل های پرخطر، ریزش سقف یا سنگ ، افتادن بار از خودرو یا کامیون، تخلیه بار در محل غیر مجاز و موارد این چنینی قابلیت تشخیص توسط این رخداد را دارند. سامانه تحلیل ویدئو سفیر این رخداد را به صورت برخط و با آلارم کاذب بسیار پایین تشخیص داده و امکان تعریف اندازه اشیا بر اساس متر مربع برای اعلام هشدار را میدهد.

پخش ویدیو

شعله و دود

سامانه تحلیل ویدئو سفیر امکان تشخیص شعله و دود درون تصویر را به صورت تفکیکی و با دقت بالا داراست. این ویژگی برای تشخیص سریع شروع آتش سوزی در سایت های ساختمانی و صنایع نفت و گاز میتواند از گسترش دامنه آتش سوزی جلوگیری کند.

پخش ویدیو

پلاک خوان

یکی دیگر از رخدادها که قابلیت استفاده در کاربردهای متنوع مثل کنترل ورود خروج، و مدیریت پارکینگ را داراست رخداد پلاک خوانی میباشد. برای استفاده بهتر از این رخداد سامانه های تخصصی توسعه داده شده است که میتواند برای مدیریت پارکینگ و ثبت ورود و خروج مورد استفاده قرار گیرند.

پخش ویدیو