زیرساخت‌های حساس

راهکارهای تحلیل ویدئو در زیرساخت های حساس

امنیت تأسیسات کلیدی میتواند توسط خطرات مختلفی از جمله سرقت، بلایای طبیعی، حملات تروریستی و موارد دیگر مورد تهدید قرار گیرد که در صورت تشخیص به موقع این تهدیدات میتوان دامنه خسارت را به میزان قابل توجهی کاهش داد. حفظ امنیت زیرساخت های حساسی مثل صنایع نفت و گاز، نیروگاه های الکتریکی، زیرساخت های مخابراتی و آنتن های BTS که عموما پراکندگی جغرافیایی بالایی هم دارند همواره یکی از چالش های این صنایع بوده است. با استفاده از تحلیل برخط ویدئویی و اعلام هشدار در خصوص مخاطرات ایمنی و امنیتی این زیرساخت ها و استفاده از یک مرکز آلارم میتوان حفاظت بهتری از این زیرساخت ها انجام داد.

بعضی از رخدادهای تحلیل ویدئو سفیر برای حفاظت از این زیرساخت ها شامل موارد زیر است.

شمارش اشیا

شمارش تعداد ورود و خروج خودروها و انسان ها به مناطق مختلف یک سایت میتواند برای نگهداری این زیرساخت ها حائز اهمیت باشد. بوسیله رخداد شمارنده در نرم افزار تحلیل ویدئو سفیر امکان شمارش تفکیکی اشیا در 5 کلاس خودرو سبک و سنگین، اتوبوس، موتورسیکلت و انسان در جهت های مختلف وجود دارد.

پخش ویدیو

منطقه حفاظت شده

پرسه زدن انسان در نزدیکی پست های برق فشار قوی، میادین نفتی، آنتن های مخابراتی و... میتواند خسارات جانی و مالی زیادی به بار آورد. به کمک تحلیل ویدئو سفیر امکان تعریف مناطق مختلف در تصویر برای ممنوعیت ورود اشیا مختلف وجود دارد. به طور مثال میتوان در صورت ورود خودرو سنگین در یک محدوده و یا پرسه زدن انسان هشدار صادر شود و به اپراتورها اطلاع داده شود. از این مورد برای جلوگیری از سرقت و اعلام هشدار با آلارم کاذب پایین میتوان استفاده کرد.

پخش ویدیو

تشخیص توقف

در تحلیل ویدئو سفیر امکان تعریف میزان توقف مجاز اشیا وجود دارد و در صورتی که اشیا بیش از حد مجاز در منطقه تعریف شده توقف نمایند، سیستم آلارم مربوطه را ایجاد میکند. از این مورد برای تشخیص توقف بی جای خودروها یا انسانها در مناطقی که میتواند حادثه ساز باشد میتوان استفاده کرد.

پخش ویدیو

افتادن اشیا

تحلیل ویدئو سفیر با استفاده از هوش مصنوعی و به صورت هوشمند امکان تشخیص تغییرات در صحنه را داراست. از این ویژگی برای تشخیص تخریب یا سرقت اشیا، ریزش ساختمان ها، جاگذاری محموله های مشکوک، جاگذاری ابزارآلات و موارد مشابه استفاده کرد. به طور مثال رها کردن یک ساک دستی در کنار زیرساخت های حساس، سرقت از یک آنتن مخابراتی و... میتواند توسط این رخداد کشف شود. همچنین امکان تعریف حداقل اندازه شی بر اساس متر مربع برای اعلام آلارم نیز در این رخداد وجود دارد که باعث کاهش میزان آلارم کاذب میشود.

پخش ویدیو

شعله و دود

شروع یک آتش سوزی یا خرابی که منجر به صاتع شدن دود میشود در صورتی که به موقع تشخیص داده شود ممکن است که دامنه خسارت را به میزان قابل توجهی کاهش دهد. با استفاده از این ویژگی امکان تشخیص شعله و دود درون تصویر به صورت تفکیکی وجود دارد.

پخش ویدیو

پلاک خوان

ثبت اطلاعات خودروهای عبوری به مناطق حساس میتواند برای پیگیری و جلوگیری از بسیاری از مشکلات مورد استفاده قرار بگیرد. برای ثبت ورود و خروج خودروها و همچنین مدیریت پارکینگ سامانه های تخصصی توسعه داده شده اند که میتوانید جزئیات آنها را از این لینک مشاهده نمایید.

پخش ویدیو