خرده فروشی

راهکارهای تحلیل ویدئو در خرده‌فروشی

خرده‌فروشی سنتی فاقد ابزارهایی موثر برای جمع‌آوری و نمایش داده‌ها است، که باعث می‌شود مبنایی برای تصمیم‌گیری در فروشگاه وجود نداشته باشد. استفاده از تحلیل ویدیو در خرده‌فروشی به بهبود طیف وسیعی از اقدامات، از جمله تبلیغات و جانمایی محصولات، طراحی فروشگاه، پیشگیری از سرقت و مدیریت موجودی کمک می‌کند. ترکیب اطلاعاتی که از تحلیل ویدئو استخراج میشود با سایر منابع مثل میزان فروش و ... میتواند در محاسبه نرخ تبدیل و سایر پارامترها استفاده گردد و در نهایت باعث فروش و سودآوری بیشتر برای صاحبین خرده فروشی ها گردد.

برخی از رخدادهای تحلیل ویدئو سفیر که قابلیت استفاده در فروشگاه ها را داراست در زیر میتوانید مشاهده کنید.

شمارش اشیا

شمارش تعداد مراجعین به یک فروشگاه میتواند برای تحلیل میزان بازدید از فروشگاه در ساعات و روزهای مختلف مورد استفاده قرار گیرد. با استفاده از تحلیل ویدئو سفیر امکان شمارش افراد در جهت های مختلف و با دقت بالا امکان پذیر است.

پخش ویدیو

افتادن اشیا

با استفاده از این ویژگی امکان تشخیص تغییر در صحنه وجود دارد و در صورت افتادن و یا رهاشدن اشیا در محدوده های تعیین شده آلارم داده خواهد شد. در این ویژگی قابلیت تعیین اندازه شی بر پایه متر مربع وجود دارد.

پخش ویدیو

تشخیص شعله و دود

سامانه تحلیل ویدئو سفیر با استفاده از تکنیک های هوش مصنوعی قابلیت تشخیص شعله و دود را به صورت تفکیکی داراست. از این ویژگی برای تشخیص زود هنگام شروع آتش سوزی در فروشگاه ها میتوان استفاده نمود که دامنه خسارت را تا حد زیادی کاهش میدهد و در مقایسه با سایر سنسورهای اعلام حریق سرعت تشخیص بالاتری دارد.

پخش ویدیو

مدیریت پارکینگ و فضای پارک

مدیریت فضاهای پارک مربوط به فروشگاه های بزرگ و اعلام نزدیکترین فضای پارک میتواند تاثیر زیادی بر تجربه خرید مشتریان و در نتیجه افزایش فروش در فروشگاه ها داشته باشد. سامانه مدیریت پارکینگ سفیر علاوه بر کنترل ورودی و خروجی ها و ثبت پلاک خودروها برای محاسبه هزینه مدت پارک، امکان مدیریت فضاهای پارک و تشخیص پر یا خالی بودن این فضاها را داراست. با استفاده از این ویژگی امکان ایجاد گزارش های متنوع نیز وجود دارد. برای اطلاعات بیشتر اینجا کلیک کنید.

پخش ویدیو