ساختمان هوشمند

راهکارهای تحلیل ویدئو در ساختمان هوشمند

یکی از کاربردهای تحلیل ویدئو، حفظ ایمنی و امنیت در ساختمان‌های مسکونی، تجاری و اداری است. با استفاده از تحلیل ویدئو میتوان میزان عبور و مرور به یک ساختمان، ثبت خودروهای عبوری به پارکینگ، مدیریت فضاهای پارکینگ و مواردی مثل تشخیص زود هنگام آتش‌سوزی را میتوان تشخیص داد. با استفاده از این رخدادها و داده های ثبت شده را میتوان برای مدیریت بهینه سیستم سرمایش و گرمایش، تحلیل میزان نرخ تبدیل (Conversion Rate) در مراکز تجاری و همچنین برای حفط ایمنی و امنیت ساختمان ها استفاده کرد.

برخی از رخدادهای تحلیل ویدئو سفیر که قابلیت استفاده در ساختمان‌های مسکونی و تجاری را داراست در زیر میتوانید مشاهده کنید.

شمارش اشیا

شمارش تعداد مراجعین به یک ساختمان ادارای یا تجاری میتواند برای تحلیل میزان بازدید در ساعات و روزهای مختلف مورد استفاده قرار گیرد. با استفاده از تحلیل ویدئو سفیر امکان شمارش افراد در جهت های مختلف و با دقت بالا امکان پذیر است.

پخش ویدیو

افتادن اشیا

با استفاده از این ویژگی امکان تشخیص تغییر در صحنه وجود دارد و در صورت افتادن و یا رهاشدن اشیا در محدوده های تعیین شده آلارم داده خواهد شد. از این ویژگی برای تشخیص رها شدن زباله یا وسایل در مکان های غیر مجاز میتوان استفاده کرد. در این ویژگی قابلیت تعیین اندازه شی بر پایه متر مربع وجود دارد.

پخش ویدیو

منطقه ممنوعه

این رخداد برای تشخیص ورود غیر مجاز به محدوده های تعیین شده میباشد. از این رخداد برای تشخیص حرکت و پرسه زدن انسان در مکان های غیر مجاز برای عموم و یا مناطق حساسی که ممکن است برای افراد خطر آفرین باشد میتوان استفاده کرد.

پخش ویدیو

تشخیص شعله و دود

سامانه تحلیل ویدئو سفیر با استفاده از تکنیک های هوش مصنوعی قابلیت تشخیص شعله و دود را به صورت تفکیکی داراست. از این ویژگی برای تشخیص زود هنگام شروع آتش سوزی در ساختمان ها میتوان استفاده نمود که دامنه خسارت را تا حد زیادی کاهش میدهد و در مقایسه با سایر سنسورهای اعلام حریق سرعت تشخیص بالاتری دارد.

پخش ویدیو

مدیریت پارکینگ و فضای پارک

مدیریت فضاهای پارک مربوط به مراکز تجاری یا مسکونی و اعلام نزدیکترین فضای پارک و یا تشخیص پارک اشتباه در فضای پارک دیگران میتواند کمک بسیاری در مدیریت پارکینگ و جلوگیری از تعارضات نماید. سامانه مدیریت پارکینگ سفیر علاوه بر کنترل ورودی و خروجی ها و ثبت پلاک خودروها برای محاسبه مدت پارک، امکان مدیریت فضاهای پارک و تشخیص پر یا خالی بودن این فضاها را داراست. با استفاده از این ویژگی امکان ایجاد گزارش های متنوع نیز وجود دارد. برای اطلاعات بیشتر لینک این محصول را مشاهده نمایید.

پخش ویدیو